Esma'nın İkindi ÇayıSevgili Esma’da ikindi çayımız;


Sevgili Esma’nın evinde grupçayız, hani şu on parmağında on marifet olan, nereden geldiğini bir türlü çözemediğim bitip tükenmez bir enerji sahibi, içtenliğini, samimiyetini ve hoş sohbetliğini inanılmaz ve yetişilmez latifeler dizini ile taçlandıran, kendisini yeni de olsa tanıdığım için sevindiğim, şu nev’i şahsına münhasır denilen nadir kişilerden.


Hani; çok zeki, dolayısıyla hareketli, sonuçta da yaramaz çocuklar olur ya, öyle sevimli ve mahcup hareketleri vardır, tutup içinize alıveresiniz gelir, Esma’da aynen öyle. Her evde en az bir tane olması gerekenlerden.


Mutfak konusunda da marifetleriyle mahire arkadaşımın mutfağından gelen buram buram nefis kokuları daha evin dış kapısından girerken bizleri karşıladı. He zaman bir eve ilk girerken aldığım özel kokular üzerimde pozitif enerjiye dönüşür ve bu sayede ev sahiplerine sevgi ve saygım ziyadesiyle artmış olur. Küçüklüğümden beri her ev kendine has kokusu ile bende kendine özel bir yer edinmiştir. Yuva kokusu her daim Cennet kokularından bir cüz barındırır, şayet Cennet o yuvada yaşanıyor ise. Hamdolsun melek gibi arkadaşlarımın her birisinin evi de değişik Cennetler gibi çevreye misk-ü amber yaymakta.


Sevgili Esma’nın evinde mutfağından yayılan güzel kokulardan ziyade, yüreğinden sızan sevginin kokusu vardı.


Arkadaşımız menüde sunmak için, İran’dan gelen Solmaz Hanım’la birlikte bizlere özel olarak İran pilavı hazırlamış. Açıkça söylemek gerekirse orijinal İran pilavını bayıla bayıla yedik.


Menü:


İran pilavı

Yeşil salata

Ali Nazik

Kurabiye

Ekmek Kadayıfı


Şeklindeydi.Get Adobe Flash playerUygulama: 12.02.2011